Teknik Döküman
TK-1 Bimetalik Kondenstop

Ayvaz TK-1 Bimetalik Kondenstoplar, en ağır ve hassas işletme koşullarından etkilenmeyecek dizaynda üretilmektedir. İçinde hasara uğrayabilecek hiçbir parça bulunmayan bimetalik kondenstoplar koç darbesi ve don olaylarından etkilenmez. Dövme çelik gövde, kapak içinde komple paslanmaz çelik süzgeç ve özel bimetal paslanmaz elemandan oluşan kondenstopun subapı aynı zamanda çekvalf görevi de yapar.

Kondensin boşaltılması termostatik esaslara dayalı olarak çalışan bimetal plakalar sayesinde gerçekleşir. Bimetal plakalar doymuş buhar eğrisini paralel takip ederek soğuyan kondensin tahliyesini sağlar. Aynı zamanda hava tahliyesini de gerçekleştiren bimetal plakalar, yoğunlaşmış kondensin daha fazla soğuduktan sonra tahliyesini gerçekleştirmek için ayar vidasıyla ayarlanabilirler.

Ayvaz TK-1 Bimetalik Kondenstoplar, özellikle kızgın buhar uygulamaları için en ideal kondenstoplardır. Bakım ve kondenstop değiştirme işlemlerinin güvenli olmasını sağlamak için uygun izolasyon vanaları konulmalıdır.

Montaj:
Her pozisyonda çalışabilen Bi-metalik kondenstopların yatay bağlanmaları şart olmamakla beraber daha uygundur.

Uygulamalar:
Takip Hatları
Kurutma Üniteleri
Presleme Üniteleri
Buhar Ceketli Borular
Konvektör Isıtıcılar
Isıtıcılar
Buhar kollektörleri
Kondens Cebleri
Ana buhar hat sonları
Kızgın Buhar Hatları

ÜRÜN HAKKINDA

BİZ SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerinizi paylaşın danışmanlarımız sizi arasın.

PRODSO VANA ve POMPA A.Ş.

TEKLİF İSTE

İletişim bilgilerinizi paylaşın danışmanlarımız sizi arasın.