Teknik Döküman
HA-52 Hava Atıcı

Genel Emniyet Bilgisi: Hava atıcının güvenli kullanımı, çalışma talimatlarına uygun olarak, kalifiye bir kişi tarafından uygun şekilde montaj ve bakım yapılması ile sağlanır. Hava atıcının hatta montajı, emniyet talimatları, emniyet ekipmanları ve aletlerin doğru kullanımı da uygun olmalıdır.

Basınç:
Bakım yapılmadan önce hava atıcının bağlı olduğu boru hattında basınç olabileceğine dikkat edin. Sistemde basınç var ise güvenli bir şekilde basınç tahliye edilmelidir.

Sıcaklık:
Bakım yapılmadan önce hava atıcının sıcaklılığına dikkat edin. Fiziksel yaralanmalara sebep olabilir. Sıcaklığın normale dönmesini bekleyin.

Çalışma:
HA-52/62 hava atıcı özellikle ısıtma soğutma hatlarında olmak üzere ve diğer sıvı akışkan sistemlerinde oluşan hava ve gazları sistemden atmak için kullanılır. Hava atma işlemi bir şamandıra ve buna bağlı manivela kolu ile gerçekleşir. Cihaza hava veya diğer gazlar geldiğinde vana açılır ve tahliye başlar. Su geldiğinde şamandrayı kaldırarak orifisin kapanmasını sağlar. Suya karşı sızdırmazlık sağlanmış olur. Bu döngü otomatik olarak devam eder.

Montaj:
– Hava atıcı sistemin en yüksek noktasına monte edilmelidir.
– Giriş hatlarında dirsek kullanmayınız. Giriş önünde bir adet vana kullanınız, böylece tamir ve temizlik için hava atıcıyı sistemden izole edebilirsiniz.
– Yatay montaj yapılabilir fakat çok zorunlu haller dışında tercih edilmemelidir.

Teknik Döküman

ÜRÜN HAKKINDA

BİZ SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerinizi paylaşın danışmanlarımız sizi arasın.

PRODSO VANA ve POMPA A.Ş.

TEKLİF İSTE

İletişim bilgilerinizi paylaşın danışmanlarımız sizi arasın.