1. Prodso
  2. Markalar
  3. Ayvaz
  4. Kondenstop
  5. Mekanik Kondenstoplar
  6. SK-51 D Duyargalı Kondenstop
Teknik Döküman
SK-51 D Duyargalı Kondenstop

Ayvaz SK-51D Şamandıralı Kondenstoplar, özellikle kondens miktarı ile değişen sürekli tahliyeyi buhar doyma sıcaklığında gerçekleştirir. Ani ve geniş basınç değişimlerinden etkilenmez. Daha çok, kondens tahliyesinin hızlı olması istenen, kondens birikiminin boru hattında olmasının sakıncalı olduğu sistemler için tercih edilir. Otomatik sıcaklık kontrollü sistemler için ideal kondenstoptur.

Tahliye görevini yerine getiren şamandıranın yanısıra, hava tahliyesi de gövde içinde mevcut termostatik kapsül tarafından gerçekleştirilir. Böylece boru hattında, hava birikintileri ile oluşan koç darbeleri önlenmiş olur. Aynı zamanda şamandıranın herhangi bir nedenle fonksiyonunu kaybetmesi durumunda termostatik kapsül devreye girerek kondens tahliyesine devam eder ve sistemde tıkanıklığı önler.

Ayvaz Duyargalı Kondenstop; buhar kaçağı olup olmadığını kontrol etmek üzere dizayn edilmiş bir üründür. Sadece doymuş buhar uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Ayvaz Duyargalı kondenstop, buhar ile kondens arasındaki iletkenlik farkını ayırt eden bir sensör içermektedir. Bu gövdeye bağlanabilen bir el kontrol cihazı, kondens geçerken “yeşil”, buhar geçerken “kırmızı” ışık sinyali vermektedir. Böylece operatör kolaycakondenstopta kaçak olup olmadığını belirleyebilmektedir.

Kontrol cihazı (T-KON 21) veya Kondenstop izleme cihazı (ASTM-D) ürünleriyle beraber kullanılır.

Malzeme Yapısı:
Gövde ve kapak: GGG 40.3 Sfero Döküm
İç Aksam: Paslanmaz Çelik

Bağlantılar:
Dişli veya Flanşlı 

Nominal Çap:
DN15 (1/2” ) – DN25 (1” ) 

Basınç Değerleri:
Maks. 16 bar’ a kadar

Çalışma Sıcaklığı:
Maks. çalışma sıcaklığı 250 ºC

Uygulama Alanları:
– Isı eşanjörleri
– Isıtma bataryaları
– Tanklar
– Tavalar-tablalar
– Kurutma silindirleri
– Fırınlar

Teknik Döküman

ÜRÜN HAKKINDA

BİZ SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerinizi paylaşın danışmanlarımız sizi arasın.

PRODSO VANA ve POMPA A.Ş.

TEKLİF İSTE

İletişim bilgilerinizi paylaşın danışmanlarımız sizi arasın.