Teknik Döküman
KTV-10 Kondenstop Test Vanası

Buhar devrelerinde, kondenstoplar kapalı kalırsa, bağlı olduğu buhar cihazındaki buhar cekişi aniden azalır. Aksine kondenstop açık kalırsa, buhar kaybına neden olur. Arıza nedeniyle kondenstoptan kaçan buhar, önemli enerji israfına neden olur. Kondenstoptan kaçan buhar başka bir önlem alınmamışsa, açık kondens hattıyla direkt olarak dışarı atılır. Bu kaçağın önlenmesi için kondenstopların bakımlarının zamanında yapılması gerekir. 

Ayvaz KTV-10 Kondenstop Test Vanası; calışmakta olan bir sistemde bulunan kondenstopta, buhar kaçağı olup olmadığını test etmek üzere dizayn edilmiş bir üründür. Bu cihazlar, kondenstopların sürekli olarak kontrol edilmesini sağlar ve kondenstoptan sonra monte edilir.

Ayvaz KTV-10 Kondenstop Test Vanası, küresel vana prensibiyle calışmaktadır. Vana açıkken sistem devrede olup, kondenstoptan tahliye edilen kondens veya varsa buhar kaçağı, kondens geri dönüş hattına verilir. Vananın volanı kapalı konuma getirildiğinde, vananın tahliye borusu açılmış olur. Bu durumda kondenstopun çalışma şekli ve varsa buhar kaçağı tespit edilmiş olur. Flaş buhardan dolayı yanılmamak icin, vananın kondenstoptan en az yarım metre sonra hatta bağlanması tavsiye edilir. 

Çalışma Şekli: Ayvaz KTV-10 Kondenstop Test Vanası; çalışmakta olan bir sistemde bulunan kondenstopta, buhar kaçağı olup olmadığını test etmek üzere dizayn edilmiş bir üründür. Bu cihazlar, kondenstopların sürekli olarak kontrol edilmesini sağlar. Ayvaz KTV-10 Kondenstop Test Vanası, küresel vana prensibiyle çalışmaktadır. Vana açıkken sistem devrede olup, kondenstoptan tahliye edilen kondens veya varsa buhar kaçağı, kondens geri donüş hattına verilir. Vana volanı kapalı konuma getirildiğinde, vananın tahliye borusu acılmış olur. Bu durumda kondenstobun çalışma şekli ve varsa buhar kaçağı tespit edilmiş olur. Flaş buharın yanıltmaması için, vananın kondenstoptan en az yarım metre sonra hatta bağlanması tavsiye edilir.

Bağlantılar: Dişli ve Flanşlı

Nominal Çap: DN15 (1/2”) – DN50 (2”)

Basınç Değerleri: Maks. 40 bar’a kadar

Çalışma Sıcaklığı: Maks. çalışma sıcaklığı 180 °C

Uygulamalar: Her türlü buhar hatlarında kondenstoplardan sonra kullanılır.

ÜRÜN HAKKINDA

BİZ SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerinizi paylaşın danışmanlarımız sizi arasın.

PRODSO VANA ve POMPA A.Ş.

TEKLİF İSTE

İletişim bilgilerinizi paylaşın danışmanlarımız sizi arasın.